Utazz velünk vissza a múltba! – 2005. február
A farsangi
időszak, a szokás eredete és hallgatóink télűzési rituáléja volt hangsúlyos
témája Tükör című magazinműsorunknak ebben a hónapban, emellett pedig a Bologna
folyamat jelentéséről kérdeztük a hallgatókat, mely ekkor még újkeletű dolognak
számított. A hallgatók délutáni elfoglaltságait is megpróbálta stábunk
feltérképezni, valamint tippeket is adtak a legkedveltebb helyekről. Készült
egy riport Ragályi Elemérrel a Csudafilmmel kapcsolatban, melyben Reviczky
Gábort is láthatjuk, és a téli Mátrát is bejárjuk a Bakancsot fel stábjával,
érdemes velünk tartani!
írta: Maróczi Bianka
Csudafilm – riport Ragályi Elemér rendezővel
Láttátok már a Csudafilmet? Ha még nem, akkor a mihamarabbi megnézéséhez, ha már igen, akkor az újranézéséhez kapunk kedvet az interjúk által. A filmrészletek megtekintése közben a rendezőt, Ragályi Elemért kérdeztük a film ihletettségéről, és rendezői tapasztalatairól, valamint Reviczky Gábort, Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színművészt, a film várható sikeréről és a forgatási körülményekről. Tanulságos és kissé nosztalgikus is mindkét interjú, hiszen azóta mindketten sokat változtak. Ajánlom hát figyelmetekbe az alábbi riportot!
Bakancsot fel! – A téli Mátra /2005.02.18./
Ami egész biztosan mindenkinek megmaradt az általános iskolás földrajzórákról, az az országunk legmagasabb pontja. Kékestető, 1014 méter. De vajon hányan jártunk személyesen is ezen a télen-nyáron mesés panorámával csábító helyen? Síelési lehetőséget is biztosít a hely, de akármelyik évszakban alkalmas túrázni a kiépített útvonalakon. Nem teljesen veszélytelen a meredek lejtőkön, de a kilátás miatt biztosan megéri legalább egyszer ellátogatni ide.
Köz-tudat: Bologna folyamat /2005.02.22/
A bolognai folyamat mára talán nem ismeretlen fogalom senkinek, 2005 elején azonban még csak ismerkedtek a valódi jelentésével az emberek. Hallgatóinkat kérdeztük ekkor, ki mennyire van képben az felsőoktatást érintő aktualitásokkal kapcsolatban, jelent-e bármit nekik a „Bologna” szó a spagettin kívül. Van, akinek fogalma sincs, van, aki nem is akar hallani róla, de akad olyan is, aki közel jár az igazsághoz. Végül természetesen tisztázzuk a jelentését, de előbb lássuk egykori hallgatóink válaszát!
Tükör, főiskolások kulturális magazinműsora /2005.02.25./
Elsősorban a farsangi időszakot járja körül alábbi magazinműsorunk, melyben sokat megtudhatunk a farsang elnevezés származásáról, és a szokás eredetéről. Megtudhatjuk, régen hogyan ünnepeltek, milyen jelmezek voltak hagyományosak és milyen célt szolgát valóban a farsangi felvonulás. Később egykori hallgatóinkat követhetjük végig egy ilyen felvonuláson, saját készítésű maszkokkal, és beszélünk a kiszebáb égetésről is. Részt veszünk egy farsangi „Ki mit tud”-on, majd a József Attila Centenáriumi pályázat két nevezőét is megkérdezzük jelentkezésükről, terveikről. Műsorunk végén a Valentin napról kérdeztük hallgatóinkat, személyes bevallásuk alapján mi a véleményük erről a napról. Végül pedig Tankovits Ádám vibrafon estjébe hallgathatunk bele, miközben Bajzáth Gergő kiállításában gyönyörködünk.
Rólunk - A hallgatók délutáni elfoglaltsága /2005.02.25./
Ti mivel ütitek el a szabad óráitokat, vagy a délutánotokat, ha épp nincs órátok? Milyen helyeket kedveltek? Hol lehet a leginkább kikapcsolódni az ismerősökkel? Ezeket kérdeztük hallgatóinktól, és ők meg is osztották velünk legbecsesebb találkahelyeiket. Nagyon népszerű volt akkoriban a hallgatói klub, illetve az Indiai teaház, melyeket a körkérdések végén meg is látogatunk, de elhangzanak itt olyan helyszínek is, melyek a mai napig hallgatóink szórakozását szolgálják.

Egri utcakövek
Egri utcakövek - helytörténeti sorozat
Műsorvezető: Nyári Zsófia
Szerkesztő: Barna Béla

Tükör, főiskolások kulturális magazinműsora
Tükör, főiskolások magazinműsora - kulturális magazin